• Kraniosakrální terapie

  • Kraniosakrální terapie

  • Kraniosakrální terapie

  • Kraniosakrální terapie

  • Kraniosakrální terapie

Copyright 2019 - kraniosa.cz

O mně... 

Koncem roku 2013 mi můj svět dal najevo, že „takhle to dál nepůjde“ – diagnostikovali mi dle lékařů nevyléčitelnou roztroušenou sklerózu a předpovídali neblahé následky během příštích pár let. Rok jsem tomu věřila, poctivě injekčně aplikovala předepsanou léčbu a chodila na kontroly, kde mě stále znovu přesvědčovali o tom, že se můj stav může jedině zhoršovat.

Postupem času jsem zjistila, že léky ani lékaři mi s nemocí zřejmě nepomohou a že pomoci si můžu jen já sama, protože jedině to, čemu věřím, co dávám svému tělu a jak pracuji sama se sebou, formuje můj život. Ukončila jsem léčbu, ještě chvíli chodila na kontroly, ale pak jsem se rozloučila i s těmi. A vydala jsem se na svou vlastní cestu za zdravím. Dnes považuji tehdejší diagnostikování nemoci za dar, který mi pomohl se rozběhnout správným směrem. Cítím se skvěle, jsem stále zdravá a taky šťastná, že si svůj život řídím úspěšně sama.

Práce na sobě je však nikdy nekončícím procesem. Moje cesta, složená z práce na fyzické, emoční i energetické stránce, je dlážděna zejména meditací, qigongem, taijijógou, biorezonancí a také úžasnou metodou EFT a psychoterapií. Aby i fyzické tělo bylo nadmíru spokojené, snažím se nezanedbávat také stravování, v němž převažuje bezlepková, bezmléčná a hlavně přirozená strava.

Práce na sobě mě zavedla až k Reiki energii, do níž mě zasvětili Mistři Reiki Milan Stejskal (I. stupeň) a Hana Špirytová (II. stupeň) a Velký Mistr Reiki Vladimír Bláha (II. a II. rozšířený stupeň). Prací s Reiki a meditací se připravuji na zasvěcení do III. mistrovského stupně.

Po zasvěcení do Reiki mě lákalo zkoušet další techniky a terapie, až jsem se dostala na lehátko kraniosakrální terapeutky, u níž mě účinky a možnosti terapie nadchly natolik, že jsem se rozhodla se kraniosakrální terapii věnovat i sama. Učení této techniky začalo u zkušené terapeutky Zdeňky Ocelíkové a pokračovalo u další velmi zkušené terapeutky Markéty Bezůškové. V únoru 2019 jsem nastoupila do dvouletého Profesionálního tréninku CranioSacrální Biodynamiky u Abhy Sajwel v Institutu CranioSacrální Biodynamiky. Vzhledem k tomu, že kraniosakrální terapii stejně jako práci s energií Reiki je potřeba se učit celý život, není mé studium ani zdaleka ukončeno.

U kraniosakrální terapie i Reiki mě nadchla jejich schopnost spolupráce s vnitřními přírodními silami.  K přírodě mě to táhne odjakživa - vystudovala jsem biologii a ekologii na vysoké škole a pár let pracovala v ochraně přírody. Díky studiu i zaměstnání jsem měla možnost poznat značné sebeléčivé schopnosti přírody v případech, kdy se jí pro vyléčení nechá čas a prostor. Jako lidé jsme stále ještě součástí přírody a fungujeme na stejných nejzákladnějších principech a proto i naše sebeléčivé schopnosti jsou obrovské a takřka neomezené. Jen je potřeba si na ně rozpomenout, probudit je a nechat jim čas a prostor…