O terapii

Kraniosakrální (lebko-křížová) terapie

pracuje s kraniosakrálním rytmem, který je součástí všech organismů s mozkem a míchou. Tvoří základ, jež nás drží při životě. Metoda vychází z faktu, že se člověk rodí zdravý, ale vlivem stresu, úrazů nebo i pouhým nesprávným držením těla dochází k narušení kraniosakrálního rytmu, což se projevuje fyzickými či psychickými obtížemi a nemocemi. Úkolem kraniosakrální terapie je vytvořit prostor pro probuzení sebeléčivých sil, harmonizovat kraniosakrální rytmus a přivést tělo a mysl k vrozenému zdraví.
Metoda vznikla na počátku 20. století v USA a díky svým účinkům se rozšířila do celého světa. V zahraničí se kraniosakrální terapie vyučuje na fakultách medicíny, u nás patří k alternativním metodám, získává si však stále více příznivců.

Pro koho je terapie vhodná

Kraniosakrální terapie prospívá všem – dospělým, dětem i těhotným ženám. Obzvláště přínosná je pro klienty s chronickými potížemi a také klienty s diagnózou roztroušené sklerózy, na kterou se zaměřuji.

S čím vám terapie pomůže

 • bolest hlavy
 • potíže spojené s nervovým systémem
 • kolísání krevního tlaku
 • dýchací potíže
 • poruchy rovnováhy, potíže s koordinací, závratě
 • problémy s otěhotněním nebo impotencí
 • poruchy imunity
 • potíže nespecifického původu
 • psychické i psychosomatické problémy
 • probuzení sebeléčivých sil těla
 • odblokování traumat uložených v podvědomí
 • harmonizace celého organismu
 • zvýšení schopnosti více využívat mozkovou kapacitu
 • nedostatek životní energie
 • dlouhodobá únava

Jak terapie probíhá

Celou terapii provází příjemná relaxační atmosféra. Ležíte na lehátku v poloze na zádech, jste oblečení a přikrytí dekou. Pomocí jemných doteků pracuji s hlavou, trupem i končetinami. Z vašeho těla nic neodebírám ani do něj nic nevkládám, pouze obnovuji sebeléčivý proces a spouštím uzdravující schopnosti, které jsou v každém z nás.
Při terapii můžete vnímat vlnění v těle, vibrace probíhající různými směry, pročištění hlavy a mysli, plnění těla energií i chvilkové zesílení bolesti, které vystřídá úlevné uvolnění. Alespoň takto své pocity popisují klienti.

Kontraindikace

Terapie je velmi bezpečná. Kontraindikace nastává pouze ve výjimečných případech akutního charakteru, kdy by nebyla vhodná změna tlakových poměrů v lebce, a to z důvodu nedávného úrazu hlavy a páteře, mozkové příhody, aneurysma nebo hydrocephalu.

Dárkové poukazy

1 terapie

 

1 200 Kč

(nepřenosný poukaz)

 4 terapie
+ 1 zdarma

4 800 Kč

(nepřenosný poukaz)

8 terapií

+ 1 zdarma

9 600 Kč

(přenosný poukaz)

Co o terapii říkají mí klienti…

„V případě Evičky Vojtěchovské je práce se znalostí kraniosakrální terapie více než zdařilá. Nemusíte ani vnímat energie, či být znalý duchovních nauk. Stačí se jen nechat Evou hýčkat a jemně vést k vlastnímu porozumění toho skvostného a nádherného těla, která nám v tomto vyrovnaném světě pomáhá být a fungovat. A pak ho možná i uslyšíte a konečně si s tím budete moc popovídat a ledacos vyjasnit.“

Petr Brzobohatý (Putující)

„Chtěla bych sdílet své zkušenosti s kraniální terapií u Evy. Už 11 let se potýkám s migrénou a hledám různé cesty, jak se jí zbavit. U Evy jsem zatím byla dvakrát a mohu ji vřele doporučit. Chvíle strávené u ní jsou velmi příjemné, zklidňující a povzbuzující. Frekvence mých potíží se výrazně snížila, stejně jako jejich intenzita. V poslední době jsme Evu navštívily také s osmiletou dcerou, která také trpí bolestmi hlavy. Z terapie si odnesla příjemný zážitek, Eva to umí krásně i s dětmi. Těším se na další setkání!“

Alena Klvaňová

„Absolvovala jsem jeden cyklus pěti kraniosakrálních terapií s Evičkou a nyní začínám nový. Pro mě je to velice jemná, a přitom hluboká práce, kdy se z těla uvolňují staré a nezpracované emoce, které jsem si poukládala do různých částí těla, a kdy zamrzlá energie má znovu možnost proudit. Každá z terapií byla jiná – při prvních setkáních jsem se rozplývala v energii zdroje, cítila jsem, že celé moje tělo se rozsvítilo, naplnilo energií. Později pak, jak docházelo ke zvědomování určitých částí těla, se začaly objevovat i vzpomínky, emoce, bolest. Není to vždy příjemné, ale jemné vedení Evičky mi dává možnost danou skutečnost v klidu prožít, a pak i propustit. Je to pro mě výborný doplněk k mé vlastní meditační praxi. Určitě můžu jen doporučit :)“

Karolína Sobotová

„Za mne………jemné, příjemné…..“

Vlaďka Brzobohatá (Putující)

Přišla jsem ze zvědavosti a byla jsem okouzlena. Velice jemné a citlivé působení skvělé terapeutky mi přineslo okamžitou úlevu zejména na úrovni emoční a mentální, celý večer jsem si plula na vlně tiché klidné radosti a ta ve mně někde uvnitř stále zůstává. Děkuji, určitě se budu vracet ❤️

Libuška Marková

Kraniosakrální terapii jsem zvolila, protože jsem s ní v minulosti měla dobrou zkušenost. Byla jsem na ní mimo jiné i s mým čtrnáctidenním synem a moc nám pomohla. S Evou jsem pracovala poprvé, přesto se nám podařilo se na sebe dobře naladit. Přišla jsem s osobním tématem, který mě dost tížil a který jsem vnímala jak na fyzické, tak na psychické rovině. Celá terapie šla výborně, postupně jsme procházely jednotlivá místa, kam Eva položila ruce, já vnímala různé prožitky. Brnění, vlny, uvolnění, ale i nějaké obrazy osob. Místy to bylo hodně intenzivní, ale vůbec ne nepříjemné. Na konci byl ještě čas to celé zrekapitulovat a usadit. No a vypadá to, že problém je pryč! I když kraniosakrální terapie vypadá pro mě docela tajemně, opět jsem se přesvědčila, že funguje. Evu jako terapeutku mohu jen doporučit. Je empatická, vřelá, zároveň „ví, kam sáhnout“. Já tedy rozhodně zase přijdu.

Jana Svačinová

Zbavte se bolestí a chronických potíží

Zažijte magický dotek kraniosakrální terapie