O terapii

Kraniosakrální (lebko-křížová) terapie

pracuje s kraniosakrálním rytmem, který je součástí všech organismů s mozkem a míchou. Tvoří základ, jež nás drží při životě. Metoda vychází z faktu, že se člověk rodí zdravý, ale vlivem stresu, úrazů nebo i pouhým nesprávným držením těla dochází k narušení kraniosakrálního rytmu, což se projevuje fyzickými či psychickými obtížemi a nemocemi. K tomu všemu se všechny emoční a psychické bloky, traumata, strachy apod. propisují do fyzického těla a naše úžasné a moudré tělo tyto fyzické projevy v sobě uzavře, zapouzdří a drží spoustou energie, aby nás dále neohrožovaly. Tyto bloky často v životě ovlivňují další, na první pohled nesouvisející projevy, a proto je skutečně užitečné je začít řešit.

Často nestačí o svých potížích a emocích jenom mluvit, ale je potřeba je uvolnit z těla. Uvolnit je můžeme tím, že jim dáme pozornost a zůstaneme s nimi, nesnažíme se je zatlačit, změnit ani proti nim bojovat. A naše úžasné a moudré tělo dostane možnost s nimi naložit, tak jak potřebuje, osvobodí se od nich a uvolní spoustu energie, kterou potřebovalo na udržení nábojů pod kontrolou.

Úkolem kraniosakrální terapie je vytvořit prostor pro bezpečné kontaktování zapouzdřených sil a jejich následné uvolnění a odejití, probuzení sebeléčivých sil, harmonizaci kraniosakrálního rytmu a přivedení těla a mysli k vrozenému zdraví.

Kromě osvobození od potíží a negativních emocí vašeho tématu, vás naučím postupy, jak si s jednoduššími potížemi poradit sami doma, když to bude aktuální. Ty složitější, bolestivější nebo uvnitřněnější je lepší řešit s mou podporou, protože vaše tělo se bude jejich otevření a uvolnění bránit, aby zůstalo vše při starém a známém. Budu udržovat vaše vědomí u toho, co se ve vás zrovna děje, podporovat vás svými slovy ve vytrvání u prožitku a v otevírání dalších vrstev vašeho tématu a zároveň zabezpečím to, aby proces probíhal jen natolik intenzivně, nakolik máte zdroje a sílu.

Myslím, že přijít na kraniosakrální terapii chce občas odvahu ponořit se do svých fyzických, emočních a psychických bloků, protože to může způsobit i nepříjemné prožitky. Ty jsou ale ke konci terapie nahrazeny úžasným pocitem uvolnění, světelnosti, rozprostření a prouděním uvolněné energie, která držela zapouzdřené části a která může být konečně vědomě využitelná. 

Metoda vznikla na počátku 20. století v USA a díky svým účinkům se rozšířila do celého světa. V zahraničí se kraniosakrální terapie vyučuje na fakultách medicíny, u nás patří k alternativním metodám, získává si však stále více příznivců.

Kraniosakrální terapii provádím i na dálku, více informací naleznete zde.

Pro koho je terapie vhodná

Kraniosakrální terapie prospívá všem – dospělým, dětem i těhotným ženám. Obzvláště přínosná je pro klienty s chronickými potížemi (fyzickými, psychickými i emočními).

S čím vám terapie pomůže

  • fyzické potíže (např. bolest hlavy a migrény, bolest zad, poúrazové bolesti, chronická bolest, potíže spojené s nervovým systémem, poruchy rovnováhy, potíže s koordinací, závratě a další)
  • psychosomatické problémy
  • odblokování traumat uložených v podvědomí
  • emoční a psychické bloky (např. strach z budoucnosti týkající se financí, zdraví nebo vztahů; problémy ve vztazích, či potíž navázat nový vztah; traumatický zážitek z porodu dítěte; emoční labilita, či obtěžující negativní emoce; bloky v oblasti sexuality; obava o zdraví blízkých, či o vývoj miminka v těhotenství a další)
  • problémy s otěhotněním nebo impotencí
  • nedostatek životní energie a dlouhodobá únava
  • potíže nespecifického původu

… a probuzení sebeléčivých sil těla

Jak terapie probíhá

Celou terapii provází příjemná relaxační atmosféra. Ležíte na lehátku v poloze na zádech, jste oblečení a přikrytí dekou. Pomocí jemných doteků pracuji s hlavou, trupem i končetinami. Z vašeho těla nic neodebírám ani do něj nic nevkládám, pouze vytvářím prostor pro sebeléčivý proces. Během terapie s klienty mluvím, snažím se udržet jejich vědomí u toho, co se v nich zrovna děje a zároveň hlídám, aby proces probíhal jen natolik intenzivně, nakolik má klient zdroje a odvahu.
Při terapii můžete vnímat vlnění v těle, vibrace probíhající různými směry, pročištění hlavy a mysli, plnění těla energií i chvilkové zesílení bolesti, které vystřídá úlevné uvolnění. Alespoň takto své pocity popisují klienti.

Kontraindikace

Terapie je velmi bezpečná. Kontraindikace nastává pouze ve výjimečných případech akutního charakteru, kdy by nebyla vhodná změna tlakových poměrů v lebce, a to z důvodu nedávného úrazu hlavy a páteře, mozkové příhody, aneurysma nebo hydrocephalu.

Dárkové poukazy

1 terapie

 

1 500 Kč

(nepřenosný poukaz)

 4 terapie
+ 1 zdarma

6 000 Kč

(nepřenosný poukaz)

8 terapií

+ 1 zdarma

12 000 Kč

(přenosný poukaz)

Co o terapii říkají mí klienti…

„V případě Evičky Vojtěchovské je práce se znalostí kraniosakrální terapie více než zdařilá. Nemusíte ani vnímat energie, či být znalý duchovních nauk. Stačí se jen nechat Evou hýčkat a jemně vést k vlastnímu porozumění toho skvostného a nádherného těla, která nám v tomto vyrovnaném světě pomáhá být a fungovat. A pak ho možná i uslyšíte a konečně si s tím budete moc popovídat a ledacos vyjasnit.“

Petr Brzobohatý (Putující)

„Chtěla bych sdílet své zkušenosti s kraniální terapií u Evy. Už 11 let se potýkám s migrénou a hledám různé cesty, jak se jí zbavit. U Evy jsem zatím byla dvakrát a mohu ji vřele doporučit. Chvíle strávené u ní jsou velmi příjemné, zklidňující a povzbuzující. Frekvence mých potíží se výrazně snížila, stejně jako jejich intenzita. V poslední době jsme Evu navštívily také s osmiletou dcerou, která také trpí bolestmi hlavy. Z terapie si odnesla příjemný zážitek, Eva to umí krásně i s dětmi. Těším se na další setkání!“

Alena Klvaňová

„Absolvovala jsem jeden cyklus pěti kraniosakrálních terapií s Evičkou a nyní začínám nový. Pro mě je to velice jemná, a přitom hluboká práce, kdy se z těla uvolňují staré a nezpracované emoce, které jsem si poukládala do různých částí těla, a kdy zamrzlá energie má znovu možnost proudit. Každá z terapií byla jiná – při prvních setkáních jsem se rozplývala v energii zdroje, cítila jsem, že celé moje tělo se rozsvítilo, naplnilo energií. Později pak, jak docházelo ke zvědomování určitých částí těla, se začaly objevovat i vzpomínky, emoce, bolest. Není to vždy příjemné, ale jemné vedení Evičky mi dává možnost danou skutečnost v klidu prožít, a pak i propustit. Je to pro mě výborný doplněk k mé vlastní meditační praxi. Určitě můžu jen doporučit :)“

Karolína Sobotová

„Za mne………jemné, příjemné…..“

Vlaďka Brzobohatá (Putující)

Přišla jsem ze zvědavosti a byla jsem okouzlena. Velice jemné a citlivé působení skvělé terapeutky mi přineslo okamžitou úlevu zejména na úrovni emoční a mentální, celý večer jsem si plula na vlně tiché klidné radosti a ta ve mně někde uvnitř stále zůstává. Děkuji, určitě se budu vracet ❤️

Libuška Marková

Kraniosakrální terapii jsem zvolila, protože jsem s ní v minulosti měla dobrou zkušenost. Byla jsem na ní mimo jiné i s mým čtrnáctidenním synem a moc nám pomohla. S Evou jsem pracovala poprvé, přesto se nám podařilo se na sebe dobře naladit. Přišla jsem s osobním tématem, který mě dost tížil a který jsem vnímala jak na fyzické, tak na psychické rovině. Celá terapie šla výborně, postupně jsme procházely jednotlivá místa, kam Eva položila ruce, já vnímala různé prožitky. Brnění, vlny, uvolnění, ale i nějaké obrazy osob. Místy to bylo hodně intenzivní, ale vůbec ne nepříjemné. Na konci byl ještě čas to celé zrekapitulovat a usadit. No a vypadá to, že problém je pryč! I když kraniosakrální terapie vypadá pro mě docela tajemně, opět jsem se přesvědčila, že funguje. Evu jako terapeutku mohu jen doporučit. Je empatická, vřelá, zároveň „ví, kam sáhnout“. Já tedy rozhodně zase přijdu.

Jana Svačinová

Zbavte se bolestí a chronických potíží

Zažijte magický dotek kraniosakrální terapie